Nowoczesne okna

Dobierz okna do swojego wnętrza

Wymiana okien? Tylko na okna pcv

Wrz
25

Mogą być różne powody wymiany okien. Często w leciwych budynkach wymienia się starodawne okna drewniane na okna pcv. Czasem jednak istnieje konieczność wymiany okna plastikowego na inne, o lepszych parametrach cieplnych. Z tego też względu tak ważne jest, aby podczas dokonywania zakupu chociaż odrobinę orientować się w parametrach okien i wiedzieć, na co zwrócić uwagę, bo dana kwestia na przykład mocno warunkuje cenę.

najlepsze okna pcv na rynku

Ciepło przede wszystkim – energooszczędne i pasywne okna pcv

To, jak ciepły jest dany system okienny jest jednym z najistotniejszych parametrów. Współczynnik przenikania ciepła pozwala określić jak ciepłe jest całe okno razem z profilem, ale i ile energii cieplnej przepuszcza sama szyba. Porównując pomiędzy sobą modele okien pcv z różnych półek cenowych można zauważyć, że wartość tego współczynnika mocno warunkuje koszt okna. Zdecydowanie najcieplejsze okna to te określane jako energooszczędne lub pasywne.

Zastosowany pakiet szybowy jest ważny

Obecnie w standardzie są już okna z pakietem trzyszybowym. Pomiędzy szybami wpuszczany jest specjalny gaz szlachetny, który ma podnosić parametry cieplne okna. Decydując się na zakup okna zawsze warto zainteresować się szybą, szczególnie jeśli będzie to okno duże, gdzie szyba stanowi jego sporą powierzchnię. To właśnie szyba może powodować największe straty ciepła, nawet jeśli sam profil okna jest już znacznie bardziej energooszczędny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *